Skip to content

Bygg karriere i et ledende fagmiljø

Elisabeth,
sivilingeniør

– Jeg har fått mulighet til å pushe grenser og gå utenfor komfortsonen – og det er jo der ting skjer.

Kenneth,
byplanlegger

– Tar du initiativ og er åpen for nye utfordringer, så finnes det gjerne rom for å gjøre nettopp dette.

Taran,
landskapsarkitekt

– Det er veldig fint å kjenne på at mine råd og min jobb spiller en rolle i den store sammenhengen!

___________________

___________________

Kenneth Hoskuldsen de Gala, byplanlegger, 6 år i Asplan Viak

– Menneskene her er helt fantastiske og terskelen for hjelp og samarbeid er svært lav. Her finner du et godt fagmiljø med utrolig mange muligheter for utvikling.

– Jeg setter stor pris på muligheten vi har til å endre retning og skifte litt spor underveis. Etter hvert som du utvikler deg innen fagfeltet og i jobben, ønsker du kanskje å gjøre noe litt annet. Tar du initiativ og er åpen for nye utfordringer, så finnes det gjerne rom for å gjøre nettopp dette. Derfor har min jobb de siste årene bestått mye av ledelse. Fordi jeg tok initiativ, har jeg fått lov til å bygge opp og lede en helt ny plangruppe ved kontoret vårt i Drammen. Til tider har det føltes som en gründerjobb og det synes jeg har vært skikkelig gøy.

– Som byplanlegger valgte jeg opprinnelig Asplan Viak fordi jeg kjente til og hadde hørt mye positivt om det sterke planmiljøet i selskapet. Hos oss er ingeniørfagene og de kreative fagene, som arkitektur og plan, likestilt. Det skaper gode prosesser og gjør det mulig å dra nytte og lære av hverandres kompetanse.

– Tilfanget av prosjekter gjør at det stadig er interessante og varierte samfunnsoppgaver å løse. Jeg får brukt hele spekteret i min plankompetanse. Det skaper allsidighet og bidrar til at jeg stadig utvikler meg som fagperson.

___________________

Taran Aanderaa, landskapsarkitekt, 8 år i Asplan Viak

– Det er veldig fint å kjenne på at mine råd og min jobb spiller en rolle i den store sammenhengen! Mitt fagfelt, som er natur og klima, har utviklet seg utrolig fort de siste årene, likevel har jeg alltid følt at jeg har masse kunnskap og verdi å tilføre oppdragsgiverne våre.

– For oss rådgivere er den faglige utviklingen svært viktig.  Asplan Viak anerkjenner dette blant annet gjennom å sette av deler av omsetningen til innovasjon. Det er så verdifullt! Når vi ser en ny løsning i et oppdrag, som vi ikke har anledning til å utforske for kundens midler, så kan vi forske videre på dette internt. Slik har flere av de tjenestene vi har i dag blitt utviklet.

– Asplan Viak har en rolle som ledende aktør innen bærekraft og samfunnsutvikling. Det gir oss mulighet til å jobbe med spennende og betydningsfulle oppdrag.

– Tøyenbadet er vel selve kroneksempelet på et oppdrag hvor vi får til de tingene jeg er opptatt av. Her har vi spilt på oppdragsgiverens høye ambisjoner, og brukt det tverrfaglige samarbeidet i Asplan Viak for alt det er verdt. Dermed har de naturbaserte løsningene for Tøyenbadet strukket strikken veldig mye lenger enn noen andre prosjekter jeg kjenner til; et hundre meter langt regnbed, solceller og grønne tak med 7 dammer på taket – det har vi aldri sett i Norge før!

___________________

Elisabeth Elgsæter, sivilingeniør, 12 år i Asplan Viak

– Jeg har vært veldig heldig i jobben min og har fått anledning til å ta et relativt stort ansvar ganske tidlig i karrieren. Dermed har jeg fått mulighet til å pushe noen grenser og gå litt utenfor komfortsonen – og det er jo der ting skjer. Jobben og oppgavene blir helt klart mye mer interessant og morsom når man utfordres litt.

– I tiden min her har jeg fått utforske interesser innenfor mitt fagfelt som jeg brenner litt ekstra for. Hvis man er veldig engasjert innenfor et fag eller tema og tar et initiativ, så opplever jeg at Asplan Viak er opptatt av å gi deg den muligheten. Og det gjør ikke bare jobben mye morsommere, men det gjør også at jeg føler meg verdsatt.

___________________

Bli bedre kjent med oss

Noen utvalgte prosjekter